BĄDŹ FILAREM

Drodzy Przyjaciele,

Jesteśmy mieszkańcami Warszawy już trzeci rok, bardzo się cieszymy, że możemy razem z Wami modlić się, pracować, żyć tu w Warszawie. Przy naszych Wspólnotach przez ten czas wykształciły się trzy wspólnoty świeckie: Wspólnota Ewangeliczna „Nowe Jeruzalem”, Wspólnota Rodzin oraz wspólnota Adoramus. Każda ze wspólnot ma swój charyzmat oraz indywidualny charakter. Łączy je podążanie duchową drogą Księgi Życia Jeruzalem a także cykliczne wspólne spotkania.

 Obecnie, z uwagi na brak odpowiednich pomieszczeń spotkania odbywają się w korytarzu domu braci, po lewej stronie od wejścia do kościoła. Chcielibyśmy jednak godnie przyjmować naszych przyjaciół i gości, i dać osobom związanym z duchowością Jeruzalem miejsce, gdzie będą mogli spędzać czas na modlitwie, rozważaniu, dzieleniu się Słowem Bożym oraz wspólnym przebywaniu.


Dlatego przygotowujemy mieszczące się przy naszym kościele pomieszczenia dla osób świeckich. Będą to dwie przestrzenie konferencyjne, w tym jedna połączona z kuchnią i pokojem zabaw dla dzieci. Będzie także stacjonarny sklep Monastica sklepmonastyczny.pl, który do tej pory istnieje tylko w przestrzeni wirtualnej.

 


Pragniemy udostępnić Wam stacjonarny sklep z produktami wykonywanymi przez mniszki jerozolimskie, dobrą książką, muzyką i innymi wyrobami, których piękno ukryte jest w prostocie. Zależy nam, żeby wszyscy nasi przyjaciele, członkowie wspólnot, klienci, czy goście czuli się u nas jak w domu.


Obecnie trwają już prace remontowe i mamy nadzieję, że od września będziemy mogli udostępnić te nowe przestrzenie. Żeby to mogło się udać, chcielibyśmy Was prosić o wsparcie inicjatywy „bądź Filarem”. Pragniemy zaprosić Was do „bycia Filarem” naszego domu, kościoła i wszystkich dostępnych w nim miejsc. Bez Was sobie nie poradzimy w ich zbudowaniu i utrzymaniu.

 

„Bycie Filarem” oznacza jednak przede wszystkim wspólne trwanie na modlitwie i wspieranie siebie w drodze do niebieskiego Jeruzalem. Dlatego cieszymy się, że jesteśmy na tej drodze razem!

Z modlitwą,

bracia i siostry z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich w Warszawie

 

Dla wspólnot świeckich, jak również osób uczestniczących w liturgiach sprawowanych przez Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie obecność i świadectwo życia braci i sióstr, pozwala czerpać ze Źródła i jest duchowym wsparciem w codziennym życiu, filarem dzięki któremu wszyscy możemy świadomie żyć w sercu miasta, w sercu Boga.

 

 

Pragnąc wyrazić naszą wdzięczność braciom i siostrom chcemy w odpowiedzi na ich otwartości i gotowość przyjęcia każdego z nas dać im nasze materialne wsparcie. Możemy stać się dla nich filarem wspierającym ich codzienne potrzeby wynikające z ich obecności tu w Warszawie na Łazienkowskiej 14.

Dlatego zachęcamy Was do „bycia Filarem".

Zachęcamy każdego z Was do odpowiedzi na to wezwanie,byśmy razem mogli stać się „Filarem” długofalowej i trwałej pomocy braciom i siostrom z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich.

siostra Jaroslawa i brat Jakub

 

Od naszego zaangażowania zależy rozwój i funkcjonowanie przestrzeni duchowości monastycznej tu w „Malborku”, w Warszawie. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni a nawet niezbędni, by razem tworzyć miejsce gdzie będziemy mogli wzajemnie dzielić się tym co mamy.

Fundacja Jeruzalem Urbs beata

 

 Mała prezentacja

 


 

 Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie w Warszawie

 

 

 

Dodatkowe informacje